Dragi clienți, Standartpark devine Vodaland! Aceleași produse de calitate sub un alt nume. Până la lichidarea stocului actual, încă veți găsi sigla Standartpark pe produsele noastre.

Manipulant marfă

Bucuresti-Ilfov

Compania Vodaland, producător și distribuitor de sisteme de drenaj cu sedii în 8 țări, printre care și București - România, caută un Manipulant de marfă pentru a se alătura echipei noastre dinamice. Activăm în domeniul soluțiilor de drenaj și ne străduim să oferim servicii de calitate superioară clienților noștri. Căutăm o persoană tânără și motivată pentru a face parte din echipa noastră.

ATRIBUŢIILE PRINCIPALE ŞI SARCINILE SPECIFICE:
  • pregatirea comenzilor pentru expediere catre clienti in care se includ manipularea/ aranjarea; produselor pe paleti in mod corect din punct de vedere logistic, cantitativ si calitativ
  • încărcarea şi/sau descărcarea mărfurilor în/din autovehiculele de livrare;
  • verificarea mărfurilor sosite în depozit;
  • manipularea şi aşezarea produselor în spaţiile special destinate, în funcţie de sortimente şi termenul de valabilitate, manual, cu ajutorul lizei şi /sau folosind stivuitorul / electrostivuitorul;
  • comisionarea mărfurilor pentru livrare conform documentelor şi indicaţiilor gestionarului;
  • alte activitati desfasurate in cadrul depozitului (aprovizionare zona de picking, productie, receptie, curatenie, etc.)
  • participă la inventarierea mărfurilor din gestiune.
RESPONSABILITĂŢILE POSTULUI:

Legat de activităţile specifice, răspunde de:
  • integritatea mărfurilor şi starea ambalajelor în timpul operaţiunilor de manipulare;
  • derularea activităţilor în timp util cu respectarea graficului de încărcare/descărcare;
  • încărcarea / descărcarea mărfurilor conform documentelor primite;

Legat de disciplina muncii, răspunde de :

  • îmbunătăţirea permanentă a pregătirii sale profesionale şi de specialitate;
  • păstrarea confidenţialităţii informaţiilor şi a documentelor legate de firmă;
  • păstrarea în bune condiţii a utilajelor şi utilizarea resurselor existente exclusiv în interesul firmei;
  • respectă prevederile normativelor interne şi procedurile de lucru privitoare la postul său;
  • respectarea normelor de sănătate, securitate şi igienă în muncă, normelor de prevenire şi stingere a incendiilor şi acţiune în caz de urgenţă, normelor de protecţie a mediului înconjurător.
SPECIFICAŢIILE POSTULUI:
  • Nivel de studii: cel puţin 8 clase
  • Cursuri de pregătire: permis/autorizaţie de stivuitorist, pentru manipularea mecanizată a mărfurilor (aceasta nu este o cerinţă obligatorie, dar constituie un avantaj).
Experienţă:
  • în specialitate: 1 an
  • pe post: minimum 6 luni pe post asemănător
Cerinţe pentru exercitare:
  • corectitudine, seriozitate;
  • capacitatea de a face operaţii matematice simple fără erori;
  • spirit de observaţie dezvoltat;
  • fara antecedente penale
Oferta noastră:
  • Oportunitatea de a lucra într-o companie de succes, intr-o continuă dezvoltare
  • Mediu de lucru dinamic și profesional
  • Furnizăm toate echipamentele necesare și asigurăm transportul
  • Posibilitatea de a avansa și de a dezvolta cariera
  • Pachet salarial competitiv și beneficii suplimentare

Dacă sunteți o persoană motivată și doriți să vă alăturați echipei noastre, vă rugăm să ne trimiteți CV-ul la adresa de e-mail [a.fierbinteanu@vodaland.ro] sau aplicați prin intermediul site-ului nostru.
Vă mulțumim anticipat pentru interesul acordat și vă vom contacta în cazul în care sunteți selectat pentru un interviu.

Aplica pentru job
Fisiere acceptate .pdf, .doc, .docx